Uudised

TKM GRUPP RAJAB MAARDUSSE UUE LOGISTIKAKESKUSE

TALLINN, 10.05.2024, www.kaubandus.ee - 07.05.2024, allkirjastas TKM Kinnisvara AS esimese erakapitalil põhineva Eesti ettevõttena 16,1 miljoni euro suuruse laenulepingu Põhjamaade Investeerimispangaga (NIB) Maardu logistikakeskuse rajamise rahastamiseks. 

Logistikakeskus ehitatakse teenindama TKM Grupi ettevõtete kaubakoguseid, teenindades algfaasis peamiselt Selveri keti kaubakoguseid. Uus keskus, mille kogupindala on 17 200 m², on planeeritud valmima 2024. aasta sügisel.

Keskusest saab kaasaegne hoone, mille energiaklass on A ja mis on ehitatud vastavalt BREEAM „Suurepärane“ sertifikaadi nõuetele. Logistikakeskuse katusele rajatakse päikesepark, mis katab olulise osa hoone elektritarbimisest.

Valitud asukoht on hästi ühendatud suuremate transpordisõlmedega ning ligi viie hektari suurune krunt võimaldab ka hoone edasist laiendamist.

Rahastus pärineb Põhjamaade Investeerimispangalt (NIB), kellega lepiti kokku 15-aastases 16,1 miljoni euro suuruses investeerimislaenus logistikakeskuse ehituse finantseerimiseks.

„NIB rahastus TKM Grupile on kooskõlas meie strateegiaga laiendada erasektorile laenuandmist Baltikumis. Maardu uus logistikakeskus suurendab oluliselt efektiivsust ja ärivõimalusi. See suurendab toidukaupade turukonkurentsi ja toob lõppkokkuvõttes kasu Eesti majapidamistele,“ ütleb pressiteates NIB president ja tegevjuht André Küüsvek.