Uudised

TALLINNA KAUBAMAJA ÜHENDAB KINGAÄRI SELVERIGA

TALLINN, 08.07.2022, www.äripäev.ee - Tallinna Kaubamaja kavandab grupisisese restruktureerimise läbiviimist, mille käigus ühinevad kaks tütarettevõtet. Finantsteenuseid hakkab osutama TKM Finants AS.

Tallinna Kaubamaja Grupp avaldas üleelmisel aastal börsiteates, et ettevõttel on eesmärk teha grupisisene struktuuri korrastamine. Tulemusena eraldatakse jalatsikaubanduses hulgi- ja jaemüük eraldi ettevõttesse.
Eelmise aasta börsiteates avaldati, et Tallinna Kaubamaja tütarettevõte TKM King AS sulgeb järk-järgult selle aasta jooksul kingamüügile spetsialiseerunud ABC KING ja SHU füüsilised poed. Käesolevaks ajaks on tütarettevõtte jaekauplused suletud ja olemasolev hulgikaubanduse ärisuund ühendatakse Selver AS-iga.

TKM King varad, õigused ja kohustused antakse tervikuna üle Selverile. Ühinemine on kavas läbi viia sellel aastal, mille eesmärgiks on nii jalatsite kui ka teiste peamiselt supermarketi segmendile mõeldud tööstuskaupade maaletoomise üleviimine Selverisse. Ettevõtte sõnul struktuuri korrastamine ei oma mõju grupi majandustulemusele. Juhatuses muudatusi ei toimunud ja jätkavad tänased juhatuse liikmed.

Grupi finantsteenuste osutamine on otsustatud edaspidi koondada ühte tütarettevõttesse, TKM Finants AS-i. Käesoleval ajal toimub klientidele veelgi suuremat ostumugavust võimaldavate täiendavate finantsteenuste ettevalmistamine. Kavandatu kohaselt hakkab TKM Finants pakkuma eraisikutele ka järelmaksuteenuseid. Küll aga sellega ei kaasne Kuukaardi klientidele muutusi nendega sõlmitud lepingute tingimustes.