Uudised

SELVERI ÄRIARVESTUS JUHT: JÄRGMISELT AASTALT OOTAME STABIILSET KASVU

TALLINN, 27.12.2023, www.kaubandus.ee - Selveri äriarvestuse juht Kristjan Anderson vaatab uude aastasse optimistlikult ning tõdeb, et kui kaheprotsendiline mahulangus asendub kolmeprotsendilise tõusuga, on juba väga hästi.

kristjan Andersoni sõnul saavutas Selveri kampaaniatoodete müük oma ajaloolise kõrgpunkti. "Lisaks kampaaniatoodete eelistamisele on teine suur trend allahinnatud toodete eelistamine. 30-50 protsendilise soodustusega tooted, mille realiseerumistähtaeg läheneb, kaovad riiulitelt väga kiiresti," tõdeb Anderson.

Anderson tõi välja, et viimase paari aastaga on toidukaupade hinnad tõusnud ligi 35 protsenti ning see on kaasa toonud selle, et keskmiselt on kaupmehed kassatsekkidelt kaotanud ühe tooterea. "Kliendid on oma mõtteviisis korrektuure teinud ja osad asjad jäetakse lettidele."

Anderson ütles, et ettepoole vaadates võib näha kindlustunde paranemist: inflatsioon aeglustub, palgakasv jõuab hinnatõusust ettepoole, euribor langeb.

"Ei ole signaale, et võiks minna oluliselt halvemaks, kui on praegu. See indikeerib positiivsemat fooni," märkis Anderson.

Lisaks rääkis Anderson, millised tarbijaotsused näitavad paremuse poole minekut.