Uudised

NÜÜDSEST VÄLJASTATAKSE PASSE 14 SELVERIS

TALLINN, 07.03.2023, www.kaubandus.ee - Alates 6. märtsist on võimalik oma pass PPA teeninduspunkti asemel kättesaamiseks tellida varasemale viiele Selverile lisaks veel üheksasse Tallinna ja lähiümbruse Selverisse. Kokku väljastavad passe seega 14 Selverit.

6. märtsist lisandus võimalus valida oma passi kättesaamiseks Kolde, Torupilli, Kadaka, Kakumäe, Saku, Peetri, Maardu, Keila ja Viimsi Selverid. Passi Selverist kätte saamiseks on vajalik hetkel kehtiv dokument, juhul kui inimesel ei ole kehtivat dokumenti, toimub passi väljastamine vaid PPA teeninduspunktist.

PPA vanemkomissar Marit Abram selgitas, et inimeste huvi oma dokument kätte saada kodulähedasest poest on olnud ootuspäraselt suur. „Tänaseks poolteist kuud on olnud võimalik oma pass kätte saada kokku viiest Selverist Tallinnas ja Pärnus ning seda võimalust on eelistanud paljud passide tellijad. Mõistagi on inimesel mugav oma uuel dokumendil järel käimine ühendada igapäevaste toimingutega selle asemel, et eraldi PPA teeninduspunktis käia ning seetõttu töötame koos Hansabi ja Selveriga selle nimel, et juba õige pea laiendada dokumente väljastavate kaupluste ringi veelgi,“ sõnas Abram.

Veebruaris peatati ajutiselt Selverites ID-kaartide ning teiste digitaalset kasutamist võimaldavate dokumentide väljastamine. PPA taastab selle teenuse esimesel võimalusel, et lisaks passidele oleks võimalik peatselt jälle ka ID-kaarte, elamisloakaarte ja digitaalseid isikutunnistusi uuesti Selveritest kätte saada.