Uudised

KIA ON TOONUD TURULE ELEKTRILISE MAASTURI KIA EV9

TALLINN, 15.01.2024, eee.kia.ee - Liikudes jätkusuutlikuma mobiilsuse poole on Kia toonud turule uuendusliku elektrilise maasturi Kia EV9. Uus mudel jõudis Baltikumi turule detsembri keskel ning pakub külluslikku varustust ning ohtralt uuenduslikke tehnoloogilisi funktsioone oma segmendi parima hinnaga.

EV9 on Kia esimene kolmerealine elektriline linnamaastur (nii kuue kui ka seitsme istekohaga), mis pakub märkimisväärset sõiduulatust ning äärmiselt vaikset salongi.

Maastur sisaldab hulgaliselt kaasaegseid funktsioone nagu digitaalsed küljepeeglid, ukse sisse peidetavad ukselingid ja panoraamekraan. EV9 on esimene mudel, mis saab oma tarkvara uuendada Kia Connect veebipoe kaudu. See tähendab, et selle auto omanikel on võimalik oma autot isikupärastada nii funktsioone uuendades kui ka uusi lisasid juurde ostes.

Kia EV9 on ehitatud mitte ainult selleks, et silma paista muljetavaldava disainiga, vaid ka propageerida keskkonnasõbralikku elustiili. Mudel debüteerib mitme uue materjaliga. Näiteks auto istmetel kasutatud nahaalternatiiv valmistatud biopolüuretaanist, mis on osaliselt saadud maisist. PET pudelite ümbertöötlemisest saadud materjalid on kasutusel armatuurlauas ning uksepaneelides. Paljud siseviimistlusmaterjalid on saadud tarbimisjärgsetest plastikmaterjalidest. Kalavõrkude ümbertöötlemisest saadud materjale on kasutatud nii põrandakatetes kui ka polstrites jne. Seejuures on siseviimistluses nähtavad materjalid meeldivalt pehmed ja loovad salongi hubasust.

Kia elektrisõidukite globaalsele moodulplatvormile (E-GMP) ehitatud EV9 ei luba mitte ainult mahukat salongi, vaid seab ka pikamaasõidu etaloni, kuna suudab täislaadimisel läbida 541 kilomeetrit. Lisaks on linnamaastur varustatud ülikiire 800-voldise laadimissüsteemiga, mis suudab sõiduulatust vaid 15 minutiga suurendada 239 km võrra.

Lisaks on EV9 varustatud kahesuunalise laadimisfunktsiooniga, mis võib pöörata omanike elustiili jätkusuutlikkuse suunas. Tänu sellele funktsioonile ei saa autot mitte ainult laadida, vaid see võib olla ka ise energiaallikas ehk siis akusse salvestatud elektrit saab jagada erinevate seadmetega või olla isegi tuleviku energiavarustuse lahendus kodu jaoks.

EV9 on tunnistus Kia pühendumusest jätkusuutliku tuleviku ehitamisele ja mobiilsuse muutmisele. Ettevõtte uuenduste teerajajana pakub EV9 kolmanda taseme autonoomset sõitu ning on näide uuenduslike lahenduste autosse integreerimisest. Ettevõtte eesmärk on saada liidriks ühendatud, täielikult autonoomse heitmevaba mobiilsuse vallas.

Kia EV9 on juba saadaval Kia ametlikes esindustes Eestis, Lätis ja Leedus. Kia EV9 täisvarustuses neljaveolise mudeli hind on 89 990 EUR. Rohkem infot leiate www.kia.ee lehelt.