AS LIVIKO

AS LIVIKO

Liviko on rahvusvaheline kiirelt arenev kvaliteetalkoholiga tegelev kontsern, mis müüb oma tooteid 60 turul ja esindab maailma juhtivaid kvatiteetalkoholi brände Baltimaades. Liviko alkoholitööstus loodi 1898. aastal. Tänasel päeval on Livikol tütarettevõtted Lätis ja Leedus.

Liviko toodab ja turustab enam kui 70 alkohoolset jooki. Liviko tuntumad kaubamärgid on Vana Tallinn, Crafter’s Gin, Hõbe Vodka, Viru Valge, Bellingshausen Vodka. Liviko tooted on esindatud trenditeadlikus ja nõudlikus duty free ja travel retail’i sektoris ning rohkem kui 60 turul Euroopas, Ameerikas, Aasias ja Okeaanias.

Liviko esindab Eestis, Lätis ja Leedus selliseid brände nagu Bacardi, Martini, Bombay, Remy Martin, Cointreau, Botanist,  Metaxa, St.Remy, Grey Goose, Whyte & Mackay, Boulard, Otard, Jack Daniel’s, Finlandia Vodka, Fentimans jt.

Liviko on üks suurimaid veinide edasimüüjaid Baltikumis. Ettevõtte veinivalikus on ca 700 erinevat veini Vanast ja Uuest Maailmast.

Kvaliteetalkoholi tootjana on Liviko vastutustundliku ja mõõduka alkoholitarbimise eestvedaja ning Eesti alkoholikultuuri edendaja. Liviko toetab pikaajaliselt Rahvusooperit Estonia, Eesti Riiklikku Sümfooniaorkestrit, Eesti Kontserti, Saaremaa Ooperipäevi, Eesti Kunstimuuseumi ja Eesti Kunstnike Liitu. Livikole kuulub ka Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse taasalgataja ja toetaja austusväärne tiitel. Liviko on Eesti Jahtklubide Liidu kuldsponsor.  

As Liviko tasus 2021. aastal Eesti riigile 41,3 miljonit eurot alkoholiaktsiisi. Liviko grupi 2021.aasta konsolideeritud müügitulu oli 138,4 miljonit eurot ning töötajate keskmine arv oli 259 inimest.

Rohkem infot kodulehelt:
www.liviko.ee
www.nautimus.ee

Ettevõtte kontaktid:
AS Liviko, Masina 11, Tallinn, 10144
Telefon: +372 6678 000
E-post: liviko@liviko.ee