AS LIVIKO

AS LIVIKO

AS Liviko on 1898. aastal asutatud Eesti rahvuslik kvaliteetalkoholi tootja, mis tegutseb ühe juhtiva alkoholiettevõttena kõigis kolmes Balti riigis.

AS Livikol on tütarettevõte SIA Liviko Lätis ja UAB Liviko Leedus.

Liviko tootmises on enam kui 70 alkohoolset jooki. Liviko tuntumad kaubamärgid on Viru Valge, Vana Tallinn, Crafter’s London Dry Gin, Caribba Rum, Kännu Kukk, Hõbe Vodka ja erinevad Liviko liköörid. Liviko tooted on korduvalt pälvinud Eesti Parima Toiduaine konkursil parima alkohoolse joogi tiitli.

Livikol on järgmiste kaubamärkide esindamise ja müügi õigused: Bacardi, Martini, Remy Martin, Cointreau, Bombay, Botanist, Metaxa, St.Remy, Nemiroff, Grey Goose , Whyte & Mackay, LeMarque, Boulard, Baron Otard, Unicognac, Fentimans, Lurisia jt.  Liviko poolt imporditav veiniportfell  sisaldab üle 400 nimetuse. 

ISO kvaliteedijuhtimise süsteem on Livikos juurutatud 1997.aastast.

Koostöös rahvusvahelise audiitorfirmaga Bureau Veritas Quality International on uuendatud kvaliteedistandardeid ja sertifikaate - 27.11.2012 ISO 9001:2008 – "Alkohoolsete – ja mittealkohoolsete jookide tootmine, import ja turustamine"

Ligikaudu kolmandiku oma toodangust turustab Liviko erinevatel eksporditurgudel üle maailma, tax-free-turgudel ning lähiriikide reisikaubanduses. Liviko suurimad eksporditurud on Balti riigid, Põhjamaad, Venemaa, Ukraina jt. Suurimad ekspordikliendid on Alko, Kapo Duty Free, Vinfort, Heineman, Interbrands.

Suuremad kliendid Eestis on Selver, Coop Eesti, Maxima Eesti, Rimi Baltic Eesti.

Kvaliteetalkoholi tootjana on Liviko vastutustundliku ja mõõduka alkoholitarbimise eestvedaja ning Eesti alkoholikultuuri edendaja.

As Liviko tasus 2018. aastal Eesti riigile 40,9 miljonit eurot alkoholiaktsiisi. Ettevõtte 2018.aasta konsolideeritud müügitulu oli 124,8 miljonit eurot ning töötajate keskmine arv oli 262 inimest.

Rohkem infot kodulehelt:
www.liviko.ee
www.nautimus.ee

Ettevõtte kontaktid:
AS Liviko, Masina 11, Tallinn, 10144
Telefon: +372 6678 000
E-post: liviko@liviko.ee