AS BALBIINO

AS BALBIINO

AS Balbiino on suurim Eesti kapitalil põhinev jäätisetootja ja müüja ning külmutatud toidukauba müügi ja logistika ekspert. Ettevõte on asutatud 1995. aastal.

Ettevõtte äri hõlmab kolme kontseptsiooni:

  • jäätise tootmine ja müük
  • külmutatud toidukauba müük
  • eritemperatuuri logistikateenus

Ainsa Eesti jäätisetootjana on Balbiinol rangeimate toiduohutusnõuete täitmisele ja stabiilsele kvaliteedile viitav rahvusvaheline BRC sertifikaat.

Balbiinol on järgmiste kaubamärkide esindusõigus: Onu Eskimo, Vanilla Ninja, Balbiino Classic, Smuutike, Raks, Härmavilja ja Marine.

2021. aasta Eestis enimmüüdud jäätis oli Vanilla Ninja vanilli-koorejäätis glasuuris (Nielsen: käive 2021). "Be beautiful" mustsõstrasorbett vanillijäätisega võitis Eesti Toiduainetööstuse liidu korraldatud konkursil "Eesti parim toiduaine 2021" Eesti parima magustoidu tiitli.   

Balbiino peamised eksporditurud Euroopa Liidus on Soome (59%) ja Läti (15%). Jäätist eksporditi kokku üheteistkümnesse erinevasse riiki.

Viimastel aastatel on järjest olulisemat osa ettevõtte tegevuses hõlmanud sügavkülmutatud toiduainete (eriti oma kaubamärgi Härmavili toodete) ning logistikateenuse müük.  

Ettevõtte suurimad kliendid Eestis on Selver, Coop Eesti, Rimi, Maxima ja Prisma kauplusteketid.

AS Balbiino 2021.aasta müügitulu oli 30,2 miljonit eurot. Ettevõtte töötajate keskmine arv oli 210 inimest.

Rohkem infot kodulehelt:
www.balbiino.ee

Ettevõtte kontaktid:
AS Balbiino, Viljandi mnt 26, 11217 Tallinn
Telefon:  +372 651 5900
E-post: info@balbiino.ee