AS BALBIINO

AS BALBIINO

AS Balbiino on suurim Eesti kapitalil põhinev jäätisetootja ja müüja ning külmutatud toidukauba müügi ja logistika ekspert. Ettevõte on asutatud 1995. aastal.

Ettevõtte äri hõlmab kolme kontseptsiooni:

  • jäätise tootmine ja müük
  • külmutatud toidukauba müük
  • külmutataud kauba logistikateenus

Ainsa Eesti jäätisetootjana on Balbiinol rangeimate toiduohutusnõuete täitmisele ja stabiilsele kvaliteedile viitav rahvusvaheline BRC sertifikaat.

Balbiinol on järgmiste kaubamärkide esindusõigus: Onu Eskimo, Vanilla Ninja, Balbiino Classic, Smuutike, Koorejäätis, Raks, Mr. Big, Salme Jumps, Draakon, Härmavilja ja Marine.

Balbiino jäätise turuosa Eestis on 22%. 2018. aasta Eestis enimmüüdud jäätis oli Vanilla Ninja vanilli-koorejäätis glasuuris (Nielsen: käive 2018). Balbiino jäätiseportfelli edukamaks uudistooteks 2018 kujunes kahemaitseline vanilli ja šokolaadi koorejäätis piimasokolaadiglasuuris "Nurr".  

Balbiino jäätise eksport moodustab kogu müügi käibest 15,3%. Peamised turud Euroopa Liidus on Soome (47%) ja Läti (22%). Jäätist eksporditi kümnesse erinevasse riiki.

Viimastel aastatel on järjest olulisemat osa ettevõtte tegevuses hõlmanud sügavkülmutatud toiduainete (eriti oma kaubamärgi Härmavili toodete) ning logistikateenuse müük.  

Ettevõtte suurimad kliendid Eestis on Selver, Coop Eesti, Rimi, Maxima ja Prisma kauplusteketid.

AS Balbiino 2018.aasta müügitulu oli 28,7 miljonit eurot. Ettevõtte töötajate keskmine arv oli 235 inimest.

Rohkem infot kodulehelt:
www.balbiino.ee

Ettevõtte kontaktid:
AS Balbiino, Viljandi mnt 26, 11217 Tallinn
Telefon:  +372 651 5900
E-post: info@balbiino.ee